Ana Sayfa Taksitle Ev TOKİ Konutları Ev Sahibi Yapıyor

TOKİ Konutları Ev Sahibi Yapıyor

En uygun fiyata ev sahibi olmak isteyen vatandaşların tek çaresi olan TOKİ, her geçim grubuna hitap ediyor. Dönemsel gerçekleşen TOKİ projeleri büyük rağbet görmektedir. Türkiye’nin her ilinde yapılan projeler ile dar ve orta gelirli vatandaşların ev ve sıcak bir yuva kurma hayalleri gerçekleştiriyor. Proje kapsamında inşa edilen TOKİ evleri ile sizde hayalini kurduğunuz konuta sahip olabilirsiniz. Uygun ödeme kolaylığı ile zorlanmadan ev sahibi olmak TOKİ ile mümkün bir hale geliyor.

Konut kredisiz ev sahibi olmak isteyenlerin imdadına yetişen TOKİ, 180 aya kadar vadeli taksitleri ile de vatandaşı mağdur etmeden konutların satışını gerçekleştiriyor. Konut satışını yakından takip edenlerin en merak ettiği TOKİ başvuru koşulları ve şartları ile sizde hayallerinize bir adım yaklaşabilirsiniz. Projelerin açıklanmasından sonra yapılacak duyuruları ve başvuru tarihlerini takip ederek siz de bütçenize uygun olarak bir ev sahibi olabilirsiniz.

TOKİ Projelerine Başvuru Koşulları

  • Konut projesinin yer aldığı il ve ilçede en az 1 yıl oturduğuna dair ikametgâh belgesi
  • Daha önceki projelerden konut almamış olmak ya da TOKİ’nin sunmuş olduğu kont kredisinden yararlanmamak
  • Başvuruyu yapacak kişinin, birinci dereceden akrabalarına bakma yükümlülüğünün olması ve üzerinde ev bulunmaması
  • Yıl ve tarih itibariyle başvuru yapabilmek için 25 yaşını doldurması
  • Aylık hane gelirinin 4.500 TL sınırında veya altında olması

TOKİ başvurusu için gerekli belge ve koşullardır.

TOKİ İle Ev Hayalleri Gerçekleşiyor!

Herkesin merakla beklediği başvuru tarihi, yıl sonuna kadar devam ediyor. Binlerce vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ kura sistemi ile herkesin eşit hakka sahip olması için faaliyet gösteriyor. Kura ve çekilişlerin yanı sıra uygulanan açık satış yöntemi ile ilk başvuran vatandaşların önceliği olacak. Böylelikle herkesin ev sahibi olması amaçlanıyor. T OKİ çekiliş ve yöntemleri noter huzurunda gerçekleşiyor. TOKİ sonuçları, il ve ilçe bazlı değişkenlik gösterebilir. Net bir tarih için TOKİ’nin sitesinde yer alan listeye göz atabilirsiniz. Böylece zorlanmadan aylık kiranızı ödüyormuş gibi ödeyerek evinizi alabilirsiniz. Başvurudan sonra sonu beklemek ve sonuca göre işlemleri başlatmak uygun olacaktır.