Ana Sayfa Kira Öder Gibi TOKİ İstanbul için özel evler tasarlıyor

TOKİ İstanbul için özel evler tasarlıyor

İstanbul, ülkemizin gözbebeği bir ilimizdir. Dünyadan ve ülkemizden birçok kişi İstanbul’u ve güzelliklerini gezmek için kenti ziyaret etmektedir. Toplu Konu İdaresi, kiradan kurtulmak isteyen İstanbullulara özel evler tasarlamaktadır. İstanbul’da kira maliyetleri yüksek olduğundan kiracı ev sahibi olmak için en uygun fırsatları değerlendirmektedir. Makul ödemelere sahip olmasından dolayı TOKİ vatandaşlara cazip gelmektedir.

İstanbul’da yaşayanlar kira ödememek için senetle ev almak gibi çeşitli yolları değerlendirerek mülk sahibi olmaktadır. TOKİ, uygun fiyatlarla ev seçenekleri sunmaktadır. Bütçeye göre farklı kategoride ev tasarlayan TOKİ, İstanbullular için özel evler tasarlayarak kentin ruhuna uygun yaşam alanları oluşturmaktadır. Farklı olan toplu konut tasarımları uygun taksit seçenekleri ile rahatlıkla alınabilmektedir.

Özel Tasarım İstanbul Evlerinin Özellikleri

Farklı tasarımlara sahip olan TOKİ kredisiz ev almak isteyenlere güzel ve cazip imkanlar sunmaktadır. Sunduğu imkanlardan dolayı toplu konutlardan ev sahibi olan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. TOKİ, evlerin fiyatlarına göre peşinat talep etmektedir. Ortama 100 bin liralık ev için 10 bin lira peşinat istenmektedir. Peşinat yüzde 20 ila 25’lere kadar yükselmektedir.

İl ve ilçe merkezlerindeki uygun arsalarda yapılan toplu konutlar faizsiz kira öder gibi ev sahibi olma şansı vermektedir. Konutların ödemeleri kişi evinde oturmaya başladığı andan itibaren başlar. Böyle olunca kişi kirada otururken TOKİ ödemeleri yaparak iki kere ödeme yapmak zorunda kalmaz. Semte ve bölgeye göre özel olarak tasarlanan evlerin taksitleri 6 ay sabit fiyatlarla ödenmektedir.

İstanbul’da Özel Tasarlanmış TOKİ Evleri

Ev sahibi olmak isteyenler taksitli seçenekleri değerlendirmektedir. Taksitle araba ve ev almak vatandaşa ekonomik olarak daha kolay gelmektedir. Bankalardan konut kredisi alarak konut sahibi olmak mümkündür. Fakat bankaların konut kredilerindeki faiz oranları çok yükseldi. Aynı zamanda konut fiyatları da yükseldiğinden kredi ile alınan evin fiyatı katlanmaktadır. Bu durum vatandaşın geri ödemesini zorlaştırmaktadır.

Konut kredilerinde vatandaştan peşinat talep edilmektedir. Ev fiyatları yüksek olduğundan insanlar peşinatsız ev almanın yollarını aramaktadır. TOKİ, peşinatsız ev alma fırsatı vermez. Fakat evlerin fiyatları benzerlerine oranla daha düşük olduğundan peşinatı denkleştirmek daha kolay olmaktadır. Taksit sayısının da vatandaşı rahatlatacak şekilde olduğundan toplu konutlar daha çok tercih edilir olmuştur.