Ana Sayfa Peşinatsız Ev TOKİ Ev Sahibi Yapıyor

TOKİ Ev Sahibi Yapıyor

Günümüzde ev sahibi yapan en popüler projelerden biri TOKİ projeleridir. Ev sahibi olmak isteyen ancak gerekli imkânı olmayanlar için muhteşem bir uygulamadır. Dar gelirli olanlara, elinde çok miktarda nakit parası olmayanlara ve en önemlisi sadece aylık ödeme yapabilecek olanlara harika bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirerek ev sahibi olan binlerce insan bulunmaktadır. Kira öder gibi bir ödeme ile ev sahibi olmak isteyenler bu sisteme başvurarak ev sahibi olma şansını yakalayabilir.

Taksitli ev satışına dayanan bu proje sayesinde artık herkes ev sahibi olabilir. TOKİ başvuru şartlarını sağladıktan sonra ev almanız artık hayallerde kalmayacaktır. Başvuru için sizden belli şartlar istenecektir. Bunlardan ilki ve en önemlisi TC vatandaşı olmanızdır. Bunun yanında diğer şartları da sağladıktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz.

TOKİ İle Ev Sahibi Olun

Her gelirden aileye ev sahibi olma imkânı sunan proje bütçeyi sarsmadan ev sahibi yapmaktadır. Başvuru yapmadan önce sizden istenen belgeler doğrultusunda onaylanırsa bütçenize göre size ödeme planı çıkarılacaktır. Eğer elinizde hazır halde toplu bir para varsa ev sahibi olurken işinize yarayacaktır. Toplu ödeme yaparsanız hem kısa sürede taksitleriniz bitecek hem de taksit miktarlarınız azalacaktır. Aynı zamanda TOKİ kura kısmında işinize yarayacaktır.

TOKİ Çekilişi Ve Sonuçları

Siz başvurunuzu yaptıktan sonra ödeme planınız oluşturulur. Ödeme planınıza uygun olarak sizi gruba dâhil ederler. Ve plana uygun bir şekilde ödemelere başlarsınız. TOKİ çekiliş kısmı ise en heyecanlı bölümdür. TOKİ sonuçları açıklandıktan sonra evinize ne zaman sahip olacağınızı öğrenirsiniz. İşte bu kadar basit ev sahibi olmak. İstenen belgeleri hazırlıyorsunuz. Başvuru yapıyorsunuz. Ödeme planınız çıkarılıyor. Kura çekiliyor ve çekiliş sonucuna göre evinize kavuşuyorsunuz. TOKİ evleri projesine katılan herkes aylık ödemelerle ev sahibi olabiliyor. Bunun yanında cayma hakkınızda var. Sizin için hazırlanan sözleşmede buna yer verilmiştir. Başvurudan çekilişe kadar her basamak kanuni yollara açıktır ve yasal olarak düzenlenmiştir.

Toki devlet garantili bir sistem olması sebebiyle güvenilir olarak bilinen bir sistemdir. Bu sisteme başvuranların birçoğu bu garantiden dolayı TOKİ ile ev sahibi olma seçeneğini kullanıyor.