Ana Sayfa Taksitle Ev TOKİ Dar Gelirlilere Konut Yapıyor

TOKİ Dar Gelirlilere Konut Yapıyor

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için gece gündüz demeden çalışan TOKİ farklı illerde ve farklı zamanlarda çalışmalarına devam etmektedir. Toki düzenlediği kampanyalar ile 80 bin TL ile ev imkânı sunmaktadır. Bu kadar uygun fiyatlar ile Toki başvuru dönemlerinde kalabalık ve yoğun ilgi rekorları kırılmaktadır.

Ev sahibi olmak isteyenlerin bütçelerini korumayı amaçlayan Toki evleri sayesinde 285 liradan başlayan taksitler ile işleriniz oldukça kolaylaştırılmaktadır. Asgari ücret ve biraz üzeri maaş alan kişilerin yoğun olarak Toki’yi tercih etmelerinin nedeni düşük taksitlendirmelerdir. Bütçeyi sarsmadan ve yaşamsal ihtiyaçlara kısmaya gerek kalmadan ev alma keyfini Toki güvencesi ile yaşamaya başlayabilirsiniz.

Toki Başvuru Evrakları

Her resmi kurum gibi TOKİ başvuru sırasında bazı evraklar talep etmektedir. Ancak başvuru öncesinde ise bazı kriterlere göre ön başvuruları almaktadır. İlk olarak kesinlikle ülkemizin vatandaşı olmanız gerekmektedir. 25 yaşını doldurmuş olmak, hane gelirinin 4500 TL altında olması, daha önce Toki’den ev almamış olmak ve üzerinizde kayıtlı bir ev olmaması halinde ön başvurunuz gerçekleştirilmektedir.

Başvuru evrakları ile ilgili yerlere giderek TOKİ kura katılım hakkınız için belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir.

  • Kimlik fotokopisi,
  • Eğer emekli iseniz buna dair belge,
  • Toki çekilişleri için engelliler başvurusu yapacak iseniz %40 üzerinde engelli olduğunuzu gösteren belgeler,
  • Şehit veya gazi, dul ve yetimler için ise bu durumu resmileştirmiş olan belgeler gerekmektedir.

Çekiliş Sonuçları

Büyük ümitlerle evraklarını hazırlayıp ev satın almak üzere teslim eden kişiler için çekilişin yapılması ve sonuçların duyurulması oldukça önemli bir durumdur. Ev hayali kuran kişiler gerekli evrakları eksiksiz olarak teslim ederek sonuçları beklemeye başlarlar.

Belirlenen gün ve adreste Toki çekiliş yaparak evler için hak kazanları ilan eder. Ardından ödenen bir miktar peşinat sonrası sözleşme imzalanarak evin taksitleri için ödemeler başlamaktadır. 240 ay vade ile teslim edilen evlerin size çıkıp çıkmadığını öğrenmek için Toki sonuçları sorgulamasını resmi internet sitesi üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde yapabilmektesiniz. Sonuçların belli olmasından sonra neler yapılması gerektiği de açıklanmaktadır.