Ana Sayfa Ev Kredisi Taşıt Kredisi Çıkar Mı?

Taşıt Kredisi Çıkar Mı?

Elbette ki taşıt kredisi alabilmek için ilk şart 18 yaşından büyük olmak. Sonrasında gelir belgesi ve SGK kaydı gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken konu SGK kaydının en erken 3 ay önce yapılmış ve hala devam etmesi. Bunların devamında diğer bir önemli konu da kredi notunun yeterliliği. Kredi notu bankaların dikkat ettiği şeylerden biridir ve belli bir sayının üstünde olması beklenir. Araç kredilerinde en uzun vade 48 aydır. Ödeme yapılmazsa banka taşıta el koyabilme yetkisine sahiptir.

Taşıt Kredisi Nedir?

İnsanların günümüzdeki önemli ihtiyaçlarından biri de arabadır.  Hem kişisel ihtiyaç olarak kullanılan, hem de ticari amaçla kullanılan otomobiller vardır. Araba fiyatları son derece yüksek ve her kesimin ulaşacağı türden değildir. Ev almak için bankalardan aldığımız konut kredisinin bir benzeri olan taşıt kredisi de son zamanlarda kredi çeşitlerine eklenmiştir. Bankadan kredi çekmek müşteri için büyük bir kolaylık demektir. Ancak araç kredisi almadan önce iyice düşünülüp gözden geçirilmesi gereken bazı şeyler vardır.

2 el Araç kredisi, otomobil veya ticari taşıt sahibi olma düşüncesi olan insanlar için bankaların farklı seçeneklerle verdiği kredi hizmetidir. Araç kredileri kullanılmamış veya ikinci el araçlar için kullanılabilir. Ancak ikinci el araçlarda bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu hususların en önemlisi araç yaşıdır. Taşıt kredisi kullanmak istiyor ve bundan ikinci el araç için faydalanacaksanız; bu taşıtın yaşının en fazla beş olması gerekiyor. Ayrıca kredi kullanırken birtakım gerekli şartlar var.

Taşıt Kredisi Çekerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Banka kredileri kimi zaman bize çok avantaj sağlar kimi zamansa başımıza bela olur. Araç kredisi alırken ödeme sürecinde beklenmedik olaylarla karşılaşmamak için dikkatli olmalıyız. Sıfır bir araç almak için taşıt kredisi kullanacaksanız eğer otomobili alacağınız firmanın kendi verdiği finansman desteklerden yararlanabilirsiniz. Şirketler bazı dönemler %0 faizle bu tip uzun vadeli kredi olanakları ile taşıt sahibi olmak isteyen kişilere güzel bir teklif sunuyor.

Sıfır bir araç kredisi değil de ikinci el araç kredisi kullanmak istiyorsanız direkt olarak bankalara başvurmalısınız. Belli bir geliriniz varsa ve önceki dönemlerde bankalarla kredi sorununuz olmadıysa kredinizi sorunsuz bir şekilde çekebilirsiniz. Kredi almadan önce gelirinizi ve ödeme miktarını göz önünde bulundurmalısınız. Taksitleri sorunsuz bir biçimde ödeyeceğinize emin olmalısınız. Bankaların taşıt kredisi faizlerini öğrenmek için taşıt kredisi hesaplama aracı platformundan yardım alabilir, istediğiniz kredi miktarı için ödeme koşullarını öğrenebilirsiniz.