Ana Sayfa Kira Öder Gibi Taksitle ve Senetle Ev Almak İçin Faizsiz Yöntemler

Taksitle ve Senetle Ev Almak İçin Faizsiz Yöntemler

Günümüzde faizsiz ev almak kiradan kurtulmak adına oldukça önemli bir yatırım kararıdır. Genel olarak ev sahibi olmak artık yalnızca barınmaya yönelik bir ihtiyaçtan fazlasıdır. Bu sebeple tüketicilerin barınma ihtiyaçlarına yönelik ev sahibi olmak adına edinmek istedikleri ev kavramı da oldukça değişmiştir. Yatırımcılar çoğunlukla residence, villa, konak, apartman ve site gibi farklı tipte evlere yönelmektedir. Fakat aile olarak bu tip evlerde yaşamak oldukça zordur. Kiradan bıkan önemli bir kesim internet üzerinden araştırmalar yaparak faizsiz, peşinatsız ya da senetle ev alma yöntemlerini değerlendirmektedir.

Eskiden, ev almak bir aile açısından en önemli kavramlardan birisi idi. Günümüzde ise hali hazırda bu kavram devamlılığını sürdürmektedir. Aylık gelir durumunuz dar ya da orta seviyede ise, çok istemenize rağmen, hayalini kurduğunuz eve sahip olmak pek de mümkün görünmüyor. Elbette, kiradan kurtulmak için birikmiş ve peşinata sayabileceğiniz paranız yoksa. Ev sahibi olmak yani ev almak hem de kira öder gibi ev sahibi olmak gibi bir hayaliniz varsa biraz erteleyebilirsiniz. Özellikle büyük kentlerde yaşayanlar ev sahibi olmak adına farklı yollar tercih etmektedir.

Taksitle, Senetle ve Faizsiz Ev Almak

Hem taksitle hem senetle hem faizle hem de peşinatsız ev almak henüz mümkün değil. Eğer senetle ev alacaksanız faizden kaçınamazsınız. Faizsiz ev almak için de mutlaka bir peşinat ödemeniz gerekmektedir. Son zamanlarda katılım bankalarından faizsiz kredi çekerek, alınan konutların ödeme koşulları aile ekonomisi açısından daha cazip geliyor. Ev almak konusunda karar verdiğinizde peşinata saymak üzere belli bir birikmişinizin olması da oldukça önemli bir husus.

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Pek çok kişi faiz ödemeden ev alabilmek için TOKİ’lere başvuru yapıyor. Neredeyse ülke genelinde her şehirde hayata geçirdiği konut projeleri ile orta ve dar gelirli ailelere ev imkanı sağlıyor. Bu özelliği ile dar gelirli ailelerin kendi evinin sahibi olmasında büyük kolaylık sağlıyor. Bunun yanı sıra, faizsiz ev alma yöntemleri son yıllarda konut yatırımcılarının da ilgisini çekiyor. Yatırımcılar tüketicinin hayallerindeki eve kavuşmaları için faizsiz finansman desteği sunuyor.