Ana Sayfa Kredisiz ev Senetle Ev Almanın Yolları Nelerdir?

Senetle Ev Almanın Yolları Nelerdir?

Günümüzde ülke ekonomimizin düşmesi nedeni ile tüketicinin alım gücü de büyük ölçüde düşüş yaşamıştır. Yapmış olduğu konutların elinde kalması sonucunda inşaat şirketleri pek çok evi senetle tüketiciye sunmaktadır. Ev almak isteyen tüketici ise genel olarak internet üzerinden konu hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bankalar ise yüksek faiz oranları nedeni başta olmak üzere, herkese kredi vermediği için tüketicinin elini kolunu bağlamış durumdadır. Kredisiz ev almak isteyenler ise senetle ev almanın yollarını aramaktadır. Kira öder gibi senetle ev almanın ise birkaç yolu mevcuttur. Bunlardan ilki inşaat şirketleri ikincisi ise kimi yan kuruluşlardır.

İnşaat Şirketlerinden Ev Almak

Pek çok inşaat şirketinin inşa etmiş olduğu konutlar elinde kaldığından dolayı senetle, peşinatsız ya da faizsiz ev kampanyalarını tüketiciye sunmaktadır. Kiradan kurtulmak ve bir evinizin olmasını istiyorsanız mutlaka bu tür şirketleri internet üzerinden araştırmalısınız. Fakat dikkatli olmanız gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle senetle ev almak istiyorsanız mutlaka imzalamış olduğunuz senetlerin üzerinde nama olması dikkat etmelisiniz. Daha sonra şirketin kat ittifakı ve projeyi bitirme izni olduğundan emin olmalısınız. Şayet henüz yapım aşamasında olmayan yalnızca projelendirilmiş yapılardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra ismini duyurmuş bilindik inşaat şirketlerinden senetle ev almayı tercih etmelisiniz. Böylece senetle ev alma risklerinden tamamen uzak durmayı başarabilirsiniz.

Yan Kuruluşlardan Ev Almak

Katılımevim gibi yan kuruluşlarda senetsiz ev alma yollarından biridir. Bu tür kuruşlara başvuru yaparak aylık ne kadar ücret ödeyeceğinizi belirterek gruplara alınabilirsiniz. Ayda bir noter huzurunda yapılan çekilişlerle sizde kolayca ev sahibi olabilirsiniz. B tür yan kuruluşların sistemi basittir. Genel olarak hanımların aralarında yapmış olduğu altın günlerine benzer. Çekiliş yolu ile ev sahibi olan kişi artık kira ödemeyeceği için taksitleri biraz daha fazlalaşır ama fazladan bir ücret ödemez. Yalnızca almış olduğu evin taksitleri artar. İstediğiniz zaman hakkınızdan vazgeçebilir ve ücretinizi geri alabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir faiz ya da peşinat ödemenize gerek yoktur. Aksine, eğer peşinat ödemek isterseniz bu peşinatları da kendiniz belirlersiniz. Evinizi kiraya verebilirsiniz fakat devredemezsiniz.