Ana Sayfa Peşinatsız Ev Peşinatsız Ev Kredisi

Peşinatsız Ev Kredisi

Ev almak isteyenlerin en büyük derdi peşinattır. Birikimi olmayan ve ev sahibi olmak isteyen kişilere bankalar yardımcı olmaktadır. Ev alma istiyorum diyenlere bankalar evin tamamını kredi olarak verebilmektedir. Bunun için ipotek gösterilmesi gerekmektedir. Gösterilen teminat ve ipotek ile evin tamamına bankadan kredi kullanmak mümkündür. Normalde ev kredisi için bankalara başvuru yapıldığı zaman, banka evin değerini gösteren eksper raporu istemektedir. Bankanın görevlendirdiği kişiler evin değerini gösteren eksper raporunu ilgili bankaya sunmaktadır. Eksper raporunda evin değerinin %70’ini bankalar kredi olarak vermektedir. Geri kalan kısım peşinat olarak ödenmelidir. Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan bir tanesi peşinatsız ev nasıl alınır? Her geçen gün zorlaşan hayat şartları para biriktirme konusunu daha da imkansız hale getirmektedir.

Evin Tamamını Kredi Kullanabilmek İçin

Bankadan çekilen kredilerde peşinat kullanmadan evin tamamını kredi kullanmak mümkündür. Kiradan kurtulmak isteyenlere ve evim olsun diyenlere uygun yöntemler ile peşinatsız ev alabilmesi mümkündür. Peşinatsız banka kredisinde birinci yöntem eksper değerinin yüksek gösterilmesidir. Banka kredileri eksper raporuna göre kredi vermektedir. Eğer eksper raporunu hazırlayan kişiler evin değerini normal değerinden yüksek gösterirse evin değerinin tamamını kredi çekerek ödeyebilmek mümkündür. Kiracıya ev imkanı sunan kredi çekme ile peşinatta ikinci yöntem ihtiyaç kredisidir. Çekilen konut kredisinden ayrı ikinci bir kredi ihtiyaç kredisi kullanarak peşinatı ödemek mümkündür.

Faizsiz Kredi İle Ev Almak

Hem kredi kullanmak hem de faiz oranlarından etkilenmek istemeyenlere katılım bankaları ihtiyaç duyduğu ev kredisini vermektedir. Ülkemizde hizmet veren kamu ve özel bankalar faizsiz kredi vermektedir. Taksitle ev al kolaylığı sunan bu bankaların verdiği kredi ile binlerce kişi kendi evinin sahibi olmaktadır. Bu bankalar peşinatı olanlar için ayrı, olmayanlar için ayrı kredi imkanı sunmaktadır. Faizsiz ev düşünenlerin katılım bankalarına başvuru yapması gerekmektedir. Katılım bankalarından kredi kullanmak isteyenlerin düzenli bir gelirinin olması gerekmektedir. Aynı zamanda bankalarda kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Katılım bankaları kredi başvurusunda kredi çekmek isteyen kişinin gelirini ve kredini notunu araştırmaktadır. Kredi onayı bu araştırmalardan sonra yapılmaktadır.