Ana Sayfa Peşinatsız Ev Peşinatsız Ev

Peşinatsız Ev

Ev almak, kendi evinin sahibi olmak her geçen gün zorlaşmaktadır. Özellikle artan faiz oranları kredi ile ev sahibi olma konusunu bir hayli zorlaştırmaktadır. Yinede ülkemizde zaman zaman düşen faiz oranları ile bankalardan çekilen konut kredileri birçok insanın ev sahibi olmasına olanak sağlamaktadır.

Ancak bankalardan çekilen kredilerde kredi miktarı bir evin tamamını karşılayacak miktarda değildir. Bu da peşinatı zorunlu kılmaktadır. Peşinat için bankadan ihtiyaç kredisi adı altında ikinci bir kredi çekmek mümkündür. Ancak bu halde aylık ödeme bir hayli artmaktadır. Peki peşinatsız ev nasıl alınır?

Peşinatsız Ev Alma Yöntemleri

Kredi kullanacaklar için peşinatsız konut kredisi için kişinin belli bir miktar birikiminin olması şarttır. Ya da satıp elinde değerlendirebileceği bir gayrimenkulün olması gerekmektedir. Hem kredi çekip hem de peşinatsız ev sahibi olmanın diğer bir yolu ipotek yöntemi ile ev sahibi olmaktır. İpotek yöntemi ile evin değerindeki kredi miktarının tamamını bankadan çekebilmek mümkündür.

Diğer bir yöntem büyük konut projeleri bulunan inşaat firmalarıdır. Bu şirketler peşinatsız ev kredisi 2019 sorununa çözüm üretmekte ve binlerce kişiyi ev sahibi yapmaktadır. İpotek yöntemi ve inşaat şirketlerini sunduğu avantajlar peşinatsız ev almak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. Bu yöntemle inşaat firmaları tarafından satılan evlerin fiyatları bitmiş anahtar teslimi evlerden daha düşüktür. Hem faizsiz hem de düşük fiyatlı ev sahibi olmak isteyenlere önerilebilecek bir yöntemdir. İnşaat şirketi aracılığı ev sahibi olmakta en önemli nokta güvenilirliktir.

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Faizsiz ev alma deyince ilk gelen çözüm yolu katılım bankalarıdır. Katılım bankaları küçük bir kar payı ile kredi çekmek isteyenlere faizsiz kredi vermektedir. Bu kredi farklı bankalar tarafından verilmektedir. Kredisiz ev almak isteyenlere diğer bir yol devlet politikalarıdır. Ara ara devlet yönetimi vatandaşların kolay ev sahibi olması için farklı politikalar uygulamaktadır. Vatandaşın menfaatine olan bu uygulamalar ile binlerce kişi peşinatsız ev sahibi olabilmektedir. Kişi elinde bulundurduğu gayrimenkul veya birikimlerini ev almakta kullanabilmektedir. Böyle bir şansı olan kimse faizsiz ev sahibi olabilmektedir.