Ana Sayfa Kredisiz ev Kredisiz Ev Nasıl Alınır?

Kredisiz Ev Nasıl Alınır?

Günümüzde mal mülk sahibi olmak oldukça zor bir durum. Özellikle de ülke ekonomisinin sürekli olarak düşüş göstermesi, insanların alım gücünü zayıflatıyor. Şimdilerde bir ev bir araba sahibi olmak lükse kaçıyor. Yüksek maaş alan azınlık peşin ev ya da araba alabilirken, nakit sıkıntısı çeken kişiler bankalardan kredi çekmeden ev sahibi olmak hayal oluyor.

Eskiden özellikle konut kredilerinde bankalar “ev almak istiyorum” diyen vatandaşlara tolerans gösteriyorlardı. Fakat kredilerin geri ödenmesi vatandaşı iyice zorlamaya başladı. Bankaların vermiş olduğu kredinin faiz oranları taksitle ev alma yoluna giden vatandaşların bir süre sonra taksitleri ödeyemeyip hem evinden hem de parasından olmasına sebebiyet verdi.

Peşinatsız Ev Kredisi

Ev sahibi olmak isteyenler için kira öder gibi peşinatsız ev sahibi olmak pek mümkün görünmemektedir. Fakat ev alımlarında eksper değerini yüksek göstererek, alacağınız konut kredisini yükseltebilir ve böylece evin tüm maliyetini kredi olarak alabilirsiniz. Bunun dışında araya banka sokmadan kredisiz, peşinatsız ev alabilmenin başka yolları da mevcuttur.

Kurumlardan Kredisiz Ev

Emin evim, Huzur ev, Fuzul ev ve kimi vakıflar sayesinde faiz ödemeden bütçenize göre dilediğiniz evi satın alabilirsiniz. Kurulan sistem hanımların kendi aralarında yapmış oldukları altın günlerine benzemektedir. Kiradan kurtulmak için sisteme aylık ödeyeceğiniz miktarı belirtip belli bir gruba yerleştiriliyorsunuz. Taksitlerinizi ödeye devam ederken, her ay noter huzurunda yapılan çekiliş ile bir kişi ev sahibi oluyor. Kura size çıktığında, kalan ödemelerinizi yine aylık olarak yapıyorsunuz. Fakat kiradan kurtulduğunuz için siz biraz daha fazla aylık ücret ödüyorsunuz. Bu sistem sayesinde ev almak düşündüğünüzden daha kolay bir hale geliyor.

Genellikle bankalardan faizli kredi almak istemeyen, faizin haram olduğunu düşünen, bankalara borçlu kalmak istemeyen kişiler bu sisteme başvurmaktadır. Pek çok kiracıyı ev sahibi yapan sistem, eşit haklara sahip bir yatırımdır. Böylelikle faize bulaşmadan helal yollardan ev sahibi olabilir, herhangi bir peşinat ödemeden, birikim yapmak ya da kredi çekmek zorunda kalmadan yalnızca çekilişin size çıkmasını bekleyerek kolay yollardan ev sahibi olabilir, kendi belirlemiş olduğunuz taksit seçenekleri ile de ödemeye devam edebilirsiniz.