Ana Sayfa Ev Kredisi Kredili Ev Satın Almak

Kredili Ev Satın Almak

Bankalar her geçen gün artan kiralar ile uğraşmaktan yorulmuş ve artık ev sahibi olmak isteyen müşterilerine uygun şartlar ile konut kredisi imkânı sunmaktadır. Günümüzde birikim yaparak ev almak isteğiniz zaman fiyatlar hızla yükselip giderken yapacağınız birikim yeni bir evin çok gerisinde kalmaktadır. Hayallerine kısa sürede kavuşmak isteyenler ise kredi kullanarak evlerine taşınarak hemen kira öder gibi kendi evlerinde yaşamaya başlamaktadır.

Ülkemizde bankalar ev kredisi için 0,87 ila 1,01 aralığında değişen faiz uygulamaları yapmaktadır. Her bankada uygulanacak faiz oranları vade seçeneğine göre değişim göstermektedir. Genellikle 60 ay ila 120 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Kredi kullanarak ev almak için derinlemesine bir araştırma yapmalısınız. Çünkü faizler gibi bankalar bazı dönemlerde özel kampanyalarda düzenlemektedir.

Krediler ile alakalı ilk değerlendireceğiniz seçenek kesinlikle kendi bankanız olmalıdır. Çünkü her banka müşterisi için ekstra indirim vs gibi indirimler sağlamaktadır. Ayrıca evrak düzenleyerek veya banka değerlendirmesini beklemek zorunda kalmamaktasınız. Kredi kullanmak için ilgili bölüme başvurduğunuzda direk cevabı alarak kısa sürede kredilendirme sağlanmaktadır.

Ancak kendi bankanız ile çalışmak istemediğinizde en uygun konut kredi si için internet üzerinden kolaylıkla bir araştırma yapabilirsiniz. Farklı ödeme seçeneklerinin yanı sıra tüm detaylı planlamayı birkaç dakika içerisinde ekranınızda bulabilirsiniz.

Konut Kredisi Ödeme Planı Seçenekleri

Konut kredisi ile hemen ev sahibi olmak isteyen pek çok kişi sadece konut kredi faizleri araştırmasının yanı sıra en uygun ödeme seçeneklerini de araştırmaktadır. Ülkemizde genel olarak banka kredileri için sabit taksit uygulaması çok daha kolay bir seçenek olduğu için uygulanmaktadır. Farklı alternatiflerin olduğunu çoğu zaman bankalar müşterilerine bahsetmeden işlemleri tamamlayabilmektedir.

Oysa sabit ödemenin yanı sıra artan ve azalan taksit seçenekleri de bulunmaktadır. Müşteri ile yürütülen ortak çalışma ile dönemsel olarak artışlar veya azalışların olabildiği özel ödeme planları da düzenlenebilmektedir.

Konut Kredi Hesaplama

Yüz bin liralık ev kredisi için konut kredisi hesaplama yaptığınız zaman 0,89 faiz ile 120 ay vade seçeneği değerlendirildiğinde aylık olarak ortalama 1400 ila 1500 lira civarında bir taksitlendirme söz konusu olmaktadır. Bankalar yaşamsal kısıtlama yaşamamanız adına en uygun taksitlendirmeyi yapmaktadır. Ev sahibi olmak isterken hayat öylece sizi geçip gitmesin diye tüm bankalar ekstra özen göstererek hesaplamalarını gerçekleştirmektedir.