Ana Sayfa Kredisiz ev Konya’da Evin Olsun

Konya’da Evin Olsun

Yatırım amaçlı da olsa yaşamını sürdürme amaçlı da olsa ev alacak kişiler genelde finansal destek alırlar. Bankaların ya da farklı finansal kuruluşların ev finansmanı konusunda taksitle ev alma seçenekleri ev alacaklar tarafından değerlendirilir. İster yaşamak için ister yatırım amaçlı Konya’ da ev almak istediğinizde, kendinize uygun olan finansman desteğini seçip ev sahibi olabilirsiniz.

Bankadan Konut Kredisi Kullanma

Bankadan konut kredisi kullanırken alınacak olan evin değerinin tümüne kredi kullandırılmadığı ve kredi kullanacak kişinin kredi kullanma kriterlerine (gelir yeterliliği, uygun borçlanma limiti gibi) uymaması gibi sebeplerle, taksitle ev al planı gerçekleşmemektedir.

Peşinatsız Ev Sahibi Olunabilir mi?

Farklı sebeplerle bankadan kredi kullanamayan ya da bankadan kullandığı krediye faizi ödemek istemeyip faizsiz ev almak isteyen kişiler için banka dışındaki finans kuruluşlarının finans desteklerini değerlendirmektedirler. Bunun içinde ev almak isteyen kişilerin en çok kullandığı finans desteği şu şekilde işlemektedir. Kira öder gibi kendi evini alma niyetinde olan 40-60-80-100 ve 120 kişilik gruplar oluştururlar. Bu gruplarda bulunan kiradan kurtulmak kişiler her ay düzenli olarak taksit öder gibi bir bedel ödemekte ve her grupta her ay bir ev parası toplanmaktadır. Her ay grupta olan kişiler arasında noter huzurunda çekiliş yapılır ve çekilişte çıkan kişi o ay ev sahibi olur.

Maddi birikimi olmayan ya da maddi birikimi olsa bile ev alırken bunu kullanmak istemeyenler peşinatsız ev alma seçeneklerini değerlendirirler. Eski bir ödeme yöntemi olsa da senetle ev satışı yapan inşaat firmaları yaptıkları konutları bu ödeme şekliyle satmaktadırlar. Peşinat ödenmeyen kredisiz ev sahibi olunan bu sistemde, peşinat aylık taksitlere yansıtılır. Bazı inşaat firmaları yatırım amaçlı ev sahibi olmak isteyen kişilere kira finansman desteği de sağlamaktadır. Belli bir zaman aralığında(1 yıl-2 yıl-3 yıl) alınan ev kiraya verilmiş gibi ev alan kişiye ödeme yapar.

Hangi finansman desteği ile olursa olsun Taksitle ev al düşüncesi birçok kiracının ev sahibi olup kendi evinde yaşamını sürdürmesini sağlamıştır. Kiracıya ev sahibi olma hayalini kurduran ve bu hayalini gerçekleştiren bankadan konut kredisi kullanma dışındaki sistemler durgun olan konut piyasasında da biraz hareketlenme yapmıştır.