Ana Sayfa Ev Kredisi Konut Kredisi Vadesi

Konut Kredisi Vadesi

Ev almak için konut kredisi başvurusunda bulunanların dikkat edecekleri detaylar arasında ilk sırada vade seçenekleri yer almaktadır. Bütçenize uygun olarak hesaplanacak vadelerde ev almak, sizi zorlamayacağı için daha rahat ödeme yapmanıza imkan sağlar.Kısaca vade ev alırken kullanılan kredilerin, ne kadar süre zarfında ödeneceğini belirleyen unsurdur. Bu süre maksimum, 240 aya kadar olmaktadır.

Ev sahibi olmak için yeterli birikime sahip olmayanlar kredi kullanarak, düşük faiz seçeneği ve uzun vade imkanı ile bu isteklerine ulaşırlar. Kredi alırken, size esnek ödeme planı sunan katılım evim gibi kurumları tercih etmek, oldukça önemli bir detaydır. En uygun konut kredisi olan esnek ödeme imkanı ile zorlanmadan taksitlerinizi gününde ödeyebilirsiniz.

Konut Kredisi Alırken Vadenin Süresi

Burada göz ardı edilmemesi gereken bir diğer hususta, vadenin süresi ne kadar uzarsa ödenecek faizin o kadar artmasıdır. Yani uzun vadede, daha çok faiz ödemiş olursunuz. Bu bağlamda katılımevim ile alınacak kredilerde,vadeyi ödeme gücünüze göre düşük tutmak sizi fazladan oluşacak faiz yükünden kurtarır.

Buna karar verirken bütçenizi bir plana göre ayarlamalısınız. Aylık maksimum ödeyebileceğiniz taksitleri belirleyerek, ona göre bir ödeme planı yapmak sizi ay başında yaşanacak maddi sıkıntılardan kurtarır. Burada size sunulan esnek ödeme planlarını da değerlendirmek, yerinde bir karar olur. Katılım evim tarafından size sunulan konut kredisi hesaplama planları çerçevesinde, alacağınız teklifleri değerlendirerek siz de uygun vadelerde ev sahibi olabilirsiniz.

Sabit Faizli Konut Kredisi

Aylık gelirinizle orantılı olarak hesaplanan vadeler,sizi yormadan ev sahibi olma yolunda ilk adımı atmanızda yardımcı olur. Sabit taksitleri uygun aylara bölerek alınacak krediler, geri ödemede yaşanacak zorlukları aşmaya yardımcı olur. Uygun seçenekler sunan katılım evim, ödeme gücünüze göre belirlenen taksitlerle, yatırım amaçlı ev sahibi olmanızda kolaylık sağlar.

Sabit faiz oranlarıyla yapılacak olan ödeme planlarınızda,belirlenen dönemlerde uygun fiyatlı olarak kredi kullanabilirsiniz. Alacağınız kredileri, Türk lirası üzerinden kullanarak, maliyetinizi en aza indirgemiş olursunuz. Kirada oturmaktan yorulan ve kendine ait bir evi olmasını arzulayan kişilerin başvurduğu konut kredisi, uygun seçeneklerle katılım evim tarafından sizlere sunulmaktadır.