Ana Sayfa Ev Kredisi Konut Kredisi Alabilir miyim?

Konut Kredisi Alabilir miyim?

Piyasada bulunan konut kredisi veren araçlar incelendiğinde en uygun konut kredisi sağlayan Katılımevim olmuştur. Çünkü faizsiz sistemi sayesinde Katılımevim tarafından sağlanan ev finansmanı diğer aracıların sunduğu maliyetlerin yanında devede kulak misalidir. Katılımevim sisteminde sadece sisteme katılım ücreti alınmaktadır. Katılım ücreti dışında herhangi başka bir ücret alınmamaktadır. Aylık ödeme miktarını, ne kadar sürede ödeme yapılacağı kişiler tarafından seçilmektedir. Eskilerin dediği gibi tarlanı yalnız biçme imece ile biç. En uygun konut kredisi Yani ev almada imece ise Katılımevim iledir. 

Konut Kredisi Hesaplama Yöntemleri

Hazırda paranız yoksa veya size uzun vadeli para verecek bir tanıdığınız yoksa yapacağınız şey konut kredisi hesaplama yöntemleri ile bütçenizi belirlemektir. Belirlenen bütçeye göre de alına bilecek evler araştırılır. Konut kredisi hesaplanırken geri ödemede ilave olunan faiz miktarı yüzünden alınacak kredi miktarını kişiler hesaba katarak düşürmektedir. Oysaki Katılımevim ile faizsiz sistem sayesinde alınan miktar kadar ödeme yapılacağından kişiler başta alacağı miktarı daha iyi hesaplaya bilmektedir.

Faizler ne kadar düşerse düşsün hiçbir konut kredisi sağlayıcısının sunduğu maliyet, Katılımevim tarafından sunulan faizsiz bir sistem uygulaması ve sadece katılım ücreti alınması maliyeti ile kıyaslanamaz.

Konut Kredisi Miktarı

Alınacak konut, fiyatı belirlerken fiyatta alınacak konut kredisi miktarını belirlemektedir. İnsanoğlunun en büyük temel ihtiyacı ve arzusu güzel bir evinin olmasıdır. Barınma esastır. Ama istediği ve yaşamayı tercih ettiği muhit te bir o kadar da belirleyicidir. Ayrıca konut fiyatlarının da kişilerin isteklerini etkilediği bir gerçektir. Kişiler konut alabilmek için konut kredisi kullanmak zorunda kalmaktadır. İşte burada devreye çeşitli alternatifler sunan Katılımevim devreye girer. Bireyler ev ihtiyacını karşılamak için pek çok yöntemden kendisi için en uygun olan usulü seçer. Bu usul de zamanımızda Katılımevim ile toplamda kullanılan konut kredi maliyetinin en az olduğu bir sistemdir.

Konut Faiz Oranları 

Alınan kredi miktarı ve ödeme zamanına göre konut faizleri değişmektedir. Konut kredileri geri ödemesi yüz yirmi ay kadar olabilmektedir. Krediyi geri ödeme zamanı uzadıkça konut faizleri artmaktadır. Örneğin altmış ay faiz miktarı ile yüz yirmi ay faiz ödeme miktarı değişmektedir. Oysaki Katılımevim ile faizsiz sistemi sayesinde geri ödenen miktar zamana göre artmamaktadır. Piyasa koşullarına göre belirlenen faizler zaman zaman düşme ve çıkma eğilimi gösterir ama Katılımevim’de sistem değişikliği olmaz.