Ana Sayfa Kira Öder Gibi Kiracıya Ev

Kiracıya Ev

Kiracıya Ev

Kira derdinden bıkmış ve taşınma sorununu ortadan kaldırmak isteyenlere bankalar konut kredisi vermektedir. Kiracıya ev kredisi veren bankalar belli şartların yerine getirilmesini talep etmektedir. İlk başta kredi çekmek isteyen kişinin kredi notunun yüksek olması ve düzenli bir gelirinin olması şarttır. Bunun dışında çekilen kredinin faiz oranlarına göre düzenlenen ödeme planını aksatmayacağına dair bankaya güvence vermesi gerekmektedir. Bankadan konut kredisi çekmek isteyen kişinin belli oranda peşinatının olması gerekmektedir. Bankalar büyük çoğunlukla kredinin tamamını vermemektedir. Almak istenen konuta tamamen kredi kullanabilmek için belli bir teminatın gösterilmesi gerekmektedir. Ya da peşinat ihtiyaç kredisi adı altında ikinci bir kredi çekmek mümkündür. Kiracıya ev imkanı sunan bankalar uzun vade imkanı sunmaktadır.

Faizsiz Ev Sahibi Olmak

Kredi çekmeden ev sahibi olmak aslında sanıldığı kadar zor değildir. İnşaat sektörü veya konut kredi miktarları araştırılmaya başlandığı zaman farklı alternatiflerin olduğu görülmektedir. Faizsiz ev sahibi olmak isteyenlere farklı seçenekler vardır. Birincisi inşaat şirketleri aracılığı ile yapılan evlere belli bir peşinat ödemek ve kira öder gibi ev sahibi olmaktır. İkincisi katılım bankalarıdır. Katılım bankaları kiracıya ev imkanını oldukça düşük faiz oranları ile sunmaktadır. Bunların dışında birde müşterilerini ev sahibi yapmak için çalışan kurumlar vardır. Kredisiz ev almak isteyenlere sunulan farklı seçenekler kira derdini ortadan kaldırmaktadır.

Faizsiz Ev Sahibi Olmak

Ülkemizde bazı kuruluşlar faizsiz ev sahibi olmak isteyenleri ev sahibi yapmaktadır. Kira öder gibi ev sahibi olmak için bu kuruluşlar ile anlaşma yapmak gerekmektedir. Bu kuruluşlara başvurmadan önce kişi almak istediği evi ve fiyatını belirlemelidir. Sonrasında almak istenen evin vade sayısı belirlenmelidir. Bu kuruluşlar aracılığı ile ev sahibi olmak isteyenler ülkenin herhangi bir yerinde ev sahibi olabilmektedir. Satın alınan evin ardından ödenen miktar borç bitimine kadar sabit kalmaktadır. Herhangi artış veya vergi fazlası ödeme üzerine eklenmemektedir. Ödeme sırasında ev almaktan vazgeçen kişiler ödedikleri parayı geri alarak istedikleri zaman sözleşmeyi fesih edebilmektedir. Aslında kiracıya ev imkanı her zaman vardır. Önemli olan ödemeleri düzenleyip ilk adımı atabilmektir.