Ana Sayfa Kira Öder Gibi Kiracıya ev

Kiracıya ev

Kiracılarda ev sahibi olsun!

Ev satın almak maddi yükümlülükler gerektirir. Bir ev için para ödemek zordur ve disiplin gerektirir; süreci daha hızlı ve kolay hale getirmek için sihirli bir yol maalesef yoktur. Kiracılar sürekli artan konut maliyetleriyle karşı karşıya kalmakta ve harcadıkları paranın geri dönüşünü alamamaktadırlar.

Evin genel olarak zaman içinde değeri artmaktadır; bu yüzden de ev sahibi olmaya sağlam bir yatırım olarak bakılabilir.Faizsiz ev sahibi olmak isteyen kiracılar için değişen seçenekler bulunmaktadır. Bankalardan alınacak konut kredisi ile kiracılar da artık ev sahibi olabilmektedir. Satın alınmak istenen evin değerinin yüzde yirmisi peşin ödenerek konut kredisinden yararlanılabilmektedir. Konut fiyat endeksi ve enflasyon artışları ile evin gerçek değerinde  avantajlı gelişmeler bulunmaktadır.

Yeni proje ile kredi çekmeden kiracı da ev sahibi olabilecek…

Kredisiz ev sahibi olmak isteyen kiracılar eş dosttan borçlanarak ya da aileden gelecek desteği bekleyerek değil, devlet ve belediyelerin çözümleriyle kiracıya ev alımım mümkün olmaktadır. Gayrimenkulde sertifikalı satış ve metrekare satışı ile kentsel dönüşüm yaşayan semtlerde metrekare bazında sertifika ile evin satışı sağlanabilmektedir.

Satılan evin ederi metrekare olarak belirlenmekte ve satışı da bu doğrultuda yapılmaktadır. Parası bu koşullarda yeten kiracıya ev sahibi olmak kolaylaşmaktadır.

Sertifikalı satış yapılırken de evin odaları için metrekare hesabı yapılmakta ve kiracının sahip olduğu para miktarı ile örtüşen oda satın alınabilmektedir. Zamanla satın alınan sertifikalar bir daire ettiğinde bu dairenin sahibi olunmaktadır. Bu sistem ve proje için bankalar, inşaat firmaları ve üniversiteler işbirliği içinde olacaktır. Kredi çekilmesine gerek olmadan ev sahibi olmak mümkün olabilecektir.

Kiracı kredileri ile ev sahibi olmak mümkün

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kiracılar için farklı faiz ve vade oranları sunulmaktadır. Farklı bankaların farklı faiz miktarlarını irdeleyerek kiracıya ev satın almak artık zor değil. Kiracıların kirada oturmak veya ev satın almak konusunda vereceği kararla yol almaları kolaylaşacaktır. Çünkü yıllık kira artış oranı ile kiracıya ev kredisi faiz miktarını karşılaştırmak karar vermek önemlidir.

Aylık kazanç, giderler, para biriktirme vb. bütçesel kalemler karar için belirleyici başlıklardır. Ev sahibi ile uğraşmayı sonlandırmak ve her ay göz açıp kapayıncaya kadar hızla gelen kira ödeme çilesini sona erdirmek bu yollarla  kolaylaşmış bulunmaktadır.