Ana Sayfa Kira Öder Gibi Kira Öder Gibi

Kira Öder Gibi

Kiracı olarak yaşamak ev sahibinin davranışına göre değişse de oldukça zordur. Gün geçtikçe ekonomideki değişikliğe baktığımızda insanlar ev alma konusunda olumsuzluğa düşmektedir. Aslında piyasa araştırması yapıldığı zaman kiracıya ev alma imkanı sunan, taksitle ev planı düzenleyen farklı kuruluşların var olduğunu görmekteyiz.

Kira öder gibi ev sahibi olmak ve kiracılık derdinden kurtulmak için kişinin ilk başta kendi kesesini gelir ve gider düzeyini dengelemesi gerekmektedir. Aylık zorlanmadan ne kadar taksit ödeyebileceğini ilk başta kendisi belirlemeli sonrasında taksitle ev alma seçeneği bulunan alternatifleri değerlendirmelidir.

Taksitle Ev Almanın Yolları

Taksitle ev alma konusunda ilk akla gelen kurum bankalardır. Bankalar tarafından konut kredisi adı altında verilen krediler yıl içinde binlerce insanın ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Ancak bankalar konut kredisinde evin tamamını karşılayacak miktarı kredi olarak vermemektedir. Banka tarafından görevlendirilen eksper sorumlularının eve biçtiği değerin %70’i konut kredisi olarak verilmektedir.

Bu nedenle bankalara başvuru yapmadan önce ev için gerekli peşinatı ayarlamak zorunluluğu vardır. Peşinatsız ev sahibi olmak için farklı kuruluşlar tarafından sunulan imkanları araştırmak gerekmektedir. Çünkü ülkemizde peşinatı olmayan ve kredi çekmek istemeyen kişilere ev alma yolunu açın farklı kuruluşlar vardır. Kira öder gibi ev sahibi olmak için farklı alternatifleri değerlendirmek ve ona göre karar vermek gerekmektedir.

Ev Alırken Faiz Ödememek İçin

Ev almak ve kendi evinde oturmak herkesin hayalidir. Bu konuda insanlara yardımcı olan kurum ve kuruluşlar mevcuttur. Ancak faizsiz ev alma yöntemleri dediğimiz zaman ilk gelen katılım bankalarıdır. Katılım bankaları küçük bir kar payı ile başvuru yapan kişilere faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Bunun dışında faizsiz ve taksitli ev alma yöntemleri arasında sayılan bir diğer alternatif inşaatı tamamlanmamış projelere topraktan girmektir.

Burada insanlar elinde olan birikimleri anlaştıkları inşaat firmasına sözleşme karşılığında vermektedir. Geri kalan miktar ise kira öder gibi taksitle ödenerek tamamlanmaktadır. İnşaat bitiminde kalan para ister toplu olarak ister taksitler halinde ödenerek ev sahibi olunmaktadır. Bu yöntemde anlaşma yapılacak inşaat şirketinin güvenilir olmasına dikkat etmek gerekmektedir.