Ana Sayfa Ev Kredisi Kira Kontratı Geçerliliği Ne Kadardır?

Kira Kontratı Geçerliliği Ne Kadardır?

Kendi mülkünün sahibi olmak ve başkasının evine kira vermek zorunda kalmamak birçok kişinin isteğidir. Zorlaşan hayat şartlarına bir de kira artışı eklenince, geçim daha da zorlaşmakta ve kiracı için Ev Sahibi Olmak, hayal olmaktadır. Üstelik, ev sahibi ile kiracı arasında yapılan kontrat, kimi zaman kiracı için büyük sıkıntılara neden olabilmektedir. Kira kontratı geçerliliği ne kadardır? Gibi pek çok sıkıntı kiracıların ev sahipleri ile yaşadıkları sıkıntılardır.

Kiracı olmak zordur, maddi ve manevi olarak sıkıntılara sebep olan bu durumu en aza indirgemek için, ev tutulurken, yapılan kontrata son derece dikkat etmek gerekir. Kontratda en önemli maddelerden birisi, Kiracıya Ev veren kişinin evi belirli bir süreliğine verip vermediğine dair hükmün yer almasıdır.

Kira Kontratı Geçerliliği Ne Kadardır?

Kiracı ile ev sahibi arasındaki kontrat her iki taraf için de bağlayıcı nitelik taşımaktadır.  Evi teslim ederken taşınmazın durumundan, kira artışına ve evin süreli tutulup tutulmadığına kadar her ayrıntıya dikkat edilmesi her iki taraf için de önemli bir unsurdur. Genel olarak bir kontratın süresi bir yıldır. Bu süre sonunda aksi bir hüküm yoksa, her sene kontratı yenilemek gereksizdir.

Ancak, iki taraftan birinin feshi halinde kira kontratı geçerliliğini yitirir. Ev satışı, evin ev sahibi tarafından iyi niyet olmadan devri gibi farklı durumlar karşısında kontrat biter. Bu da kiracı için büyük sıkıntı doğurur. Oysa kira ödemek ve her sene bu sıkıntıları yaşamadan Kira öder gibi ev sahibi olmak artık mümkündür.

Kontrat Stresi Yaşamadan Kendi Evinin Sahibi Olmak Mümkün müdür?

Birçok kiracı, kira stresinden kurtulmak için farklı yollar denemektedir. Birçok banka ev kredisi adı altında verdiği kredilerle kiracıyı bağlamakta ancak, evin %25 lik kısmını peşinat olarak talep etmektedir. Bu da kiracının Peşinatsız ev almasını imkansız hale getirmektedir.

Üstelik bankalar, uzun vadede sunduğu kredi olanaklarıyla, kişiyi kendisine bağlamakta, evi ipotek altına alınmaktadır. Herhangi bir ödeme güçlüğünde, ev satışa sunulabilmektedir. Ayrıca vade uzadıkça faiz artmakta ve ev ederinin iki katına gelmektedir. Oysa zaten dar gelirli olan kişinin amacı kira yükünden kurtulmak ve Faizsiz Ev alabilmektir.

Kiracıyı Ev Sahibi Yapan Önder Firma-Katılımevim

Seötöründe önder kuruluş Katılımevim avantajıyla kira derdinden kurtulmak mümkündür. Peşinat vermeden faiz ödemeden Taksitle Ev Alma dönemine yeni bir bakş açısı getiren kuruluş, sunduğu avantajlarla her daim liderdir.

Katılımevim; kişilere Senetle Ev almanın riskinden kurtarıp, güvenilir yoldan uygun ödeme seçenekleri sunan bir firmadır. Katılımevim farkıyla Ev Almak için firmaya ulaşmak ve uygun şartlarda ev almak mümkündür. Sloganı Taksitle Ev olan firma, her ay bir kişiyi hayaline kavuşturmaktadır. Böylece kiracıların yaşamış oldukları Kira kontratı geçerliliği ne kadardır? Gibi sorunların da sona ermesi anlamına gelmektedir.