Ana Sayfa Ev Kredisi Kira Kontratı Bitmeden Ev Sahibi Sizi Evden Çıkarabilir mi?

Kira Kontratı Bitmeden Ev Sahibi Sizi Evden Çıkarabilir mi?

İnsanın evi sığınağıdır. Kendi özel dünyasını yaşadığı, zevkini yansıttığı alandır. Günümüz koşullarında her ne kadar zor olsa da birçok kişinin umudu bir Ev Sahibi Olmak ve kira derdinden kurtulmaktır. Çünkü kira, sadece maddi değil manevi olarak da kiracıyı zor durumda bırakan bir olaydır. Bu arada ev sahibi ile kiracım arasında çıkan sıkıntılarda şu soru önem taşımaktadır. Kira kontratı bitmeden ev sahibi sizi evden çıkarabilir mi?

Her sene yenilenen kira artışı ile birlikte kontratın yenilenme zamanında kişinin evden çıkarılma korkusu da eklenince, durum içinden çıkılmaz bir hal alır. Kontrat uygun şartları taşımadığı takdirde her iki tarafı ama özellikle kiracıyı üzebilir. Kiracıya Ev veren ev sahibinin iyi niyetli olmadığı kontratlar, kiracı için büyük sorunlar oluşturabilir.

Kira Kontratı Bitmeden Ev Sahibi Sizi Evden Çıkarabilir mi?

Bir ev kiralanırken, kiracı ile ev sahibi arasında düzenlenen, oturulacak mülkün kiracı tarafından kullanılmasına ve bunun için ev sahibine kira ödenmesine dair yapılan sözleşmeye kontrat denir. Kontratta, evin o anki durumu, bunun için kiracıdan varsa alınan peşinat ve evin süreli mi süresiz mi tutulduğu belirtilmeli, bu durum iki tarafın imzası ve gerekirse noter kanalıyla onaylanmalıdır.

Aksi takdirde, ev sahibi kontrat süresi bitmeden, şartlara uyulmadığı gerekçesiyle sözleşmeyi fesh edebilir. Ya da senen sonunda sebep göstermeden, kiracıya çık diyebilir. Bu gibi tatsız durumların çıkmasını önlemek için, kontrat şartlarına dikkat edilmeli ve hatta daha ileriye giderek, kira ödemek yerine Kira Öder Gibi kendi evinin sahibi olmak için alternatifler araştırılmalıdır.

Ev Sahibi Olmanın Yolları

Günümüz şartlarında uygun koşullarda Ev Almak için farklı yollara başvurulmaktadır. Bunların içinde en fazla tercih edilen banka kredileri olmakta, ancak bu kredilerin peşinatı olana faydası dokunmaktadır. Peşinatsız ev arayışı içinde olanlar için, bazı bankalar peşinat istemese de, uyguladığı faiz oranları diğerlerine göre çok daha fazla olmakta, ayrıca, hayat sigortası, dosya masrafı gibi ekstra masraflarla ev olduğundan çok daha fazla miktara gelmektedir. Ya da inşaat iken girerek, Senetle Ev alma yolunu seçmektedirler. Burada da güven problemi ortaya çıkmakta ve ev sahibi olmak yerine ödenmiş senetler kişiye kalmaktadır.

Oysaki, Taksitle Ev Alma artık o kadar zor değildir. Faizsiz Ev almak, peşinat ödemeden ev sahibi olmak mümkündür. Kiradan Kurtulmak isteyenler için yeni bir dönem başlamıştır. Sektöründe önder kuruluş Katılımevim, tüm bu avantajları sunarak, her ay kur’a ile kira derdine son vermektedir.

Katılımevim, Ayrıcalıktır.

Katılımevim; Taksitle Ev Al, üstelik bunun için peşinat verme, riske girme, taksit ödeme diyorsan, tavsiye edilebilecek en güvenilir kuruluşlardan biridir. Her ay bir kişiyi ev sahibi yapan firma, işindeki özeni, ciddiyeti, uzman kadrosu ve en önemlisi güven verişi ile tercih sebebidir. Böylece yaşanan sıkıntılar Kira kontratı bitmeden ev sahibi sizi evden çıkarabilir mi? Gibi sorulara gerek kalmayacaktır.