Ana Sayfa Peşinatsız Ev Hiç Peşinat Ödemeden Taksitlerle Ev Sahibi Olun

Hiç Peşinat Ödemeden Taksitlerle Ev Sahibi Olun

Bugünün ekonomik şartlarında pek çok insan için ev sahibi olmak kolay değildir. Ev sahibi olabilmek için belli bir birikimin olma şartı aranmaktadır. Bu şekilde farklı yöntemlerle ev alınabilmektedir. Ancak birikimi bulunmayanlar, peşinatsız ev seçeneklerini değerlendirmektedir.

Orta ve düşük gelirli aileler daha çok taksitle ev alma yöntemlerini benimsemektedir. Bu yöntemlerde evin içinde otururken aynı zamanda aylık belli miktarı ödeyerek eve sahip olunmaktadır. TOKİ ve konut kredisiyle alınan evler bu yönteme örnek gösterilebilir.

Emlak değerlerinin yükselmesi, kredinin maliyetli olması ve faizden kaçınma isteği gibi pek çok etken ev sahibi olmak hususunda zorlayıcı olabilmektedir. Öte yandan büyük şehirlerde giderlerin fazla olması da para biriktirmeyi ve ev almayı zorlaştırmaktadır.

Peşinat Ödemeden Ev Sahibi Olma Yöntemleri

Ev almak isteyen herkes geçimini sıkıntıya düşürmeden, kira öder gibi ev sahibi olmayı istemektedir. Ancak bunu yapabilmek için peşinat istenmesi, ev alma planlarının ertelenmesine neden olabilmektedir.

Kiracılar için kendilerine ait olacak bir ev hem karlı hem de mantıklı olacaktır. Peşinat istenmeyen yöntemlerden bir tanesi senetle ev yöntemi olup dikkatli olunması gerekir. Zira bu yöntemin kendi içinde bazı riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle güvenilir bir firma ile anlaşma sağlanmalıdır.

Bankaların taksitle ev al kampanyaları içinde peşinatın olmadığı bazı kredi türleri de bulunmaktadır. Bu yöntemde iki farklı krediye başvurmak gerekir: Konut ve ihtiyaç kredisi.

İhtiyaç kredisi kapsamında çekilen kredi peşinat görevi görmektedir. Ancak ev almak kullanılan bu yöntemde ödemeler kişi için zor olabilmektedir.

Peşinatsız Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pek çok insanın hayali kiradan kurtulmak ve kendi evine sahip olmaktır. Bunun için de kendine en uygun yöntemi aramaktadırlar. Öncelikle her yöntemin kendine has avantaj ve dezavantajları olduğu unutulmamalı ve kiracıya ev kampanyaları öznel olarak değerlendirilmelidir.

Alınması düşünülen evin değerinin, aylık gelirin ve ödeme planının düzgün bir şekilde yapılması gerekir. Faizsiz ev almak isteyenler kredi çekilmesini gerektiren yöntemlerden uzak durmalı ya da faizin bulunmadığı kampanyaları takip etmelidir.

Banka mantığıyla çalışan ve kredisiz ev seçeneği sunan güvenilir firmalar aracılığıyla ev almak mümkündür. Ancak bu firmaların tecrübeli ve güvenilir olması çok önemlidir. Bu nedenle kredisiz ve peşinatsız ev sahibi olmayı vadeden firmaların geçmişi iyi incelenmelidir.