Ana Sayfa Kredisiz ev Faizsiz taksitle ev almak mümkün mü?

Faizsiz taksitle ev almak mümkün mü?

Faizsiz taksitle ev almak mümkün mü?

Ev sahibi olmak isteyen birçok insan kredi kullanmak zorunda, ancak piyasa koşulları nedeniyle faiz oldukça yüksektir. Dolayısıyla kullanılacak kredi miktarının büyüklüğü ve vadesinin uzatılmak istenmesi geri ödenecek meblağın yükselmesine yol açtığından insanlar daha uygun yollara yönelmekte.

Bu nedenle faizsiz taksitle ev almak önemli bir avantaj. Ayrıca çoğu insan dini kaygılarla faizden uzak durmak istemekte ve bu kişiler faizsiz taksitle ev almak istiyorum diyerek faizsiz ev aldıracağını taahhüt eden firmaların yolunu tutuyorlar.

Farklı yöntemler faizsiz ev almak için sunuluyor mu?

Bahsettiğimiz firmalar insanlara

  • Çekilişsiz
  • Peşinatlı
  • Vade ortası
  • Düşük taksitli ve çekilişli
  • Sabit yardımlı çekilişli
  • Değer artışlısistem gibi farklı yöntemler sunmakta.

Gelir düzeyleri farklı da olsa her insan gerekirse faizsiz taksitle ev almak düşüncesiyle hareket etmektedir. Çünkü aylık ev kirası ödemek yerine kendi evinin parasını ödemek daha mantıklı ve ekonomik olarak akıllıca bir çözümdür.

Yeteri kadar nakit parası olmayan insanlar en kolay ev alma yolu ya da kiracıya ev alarak kira ödemektenkurtarıyoruz diyen firmaların kapısını çalmakta.

Türkiye’nin her yerinde faizsiz taksitle ev alma şansım var mı?

Türkiye geneli düşünüldüğünde belki de faizsiz taksitle ev İstanbul için büyük sorun çünkü nüfus çok fazla ve bütçeye uygun ev bulmak oldukça zor.

Halbuki güvendiği bir kurumun oluşturduğu sisteme dahil olan kişiler, kendileri için en uygun sisteme katılarak 40 aydan 120 aya kadar belirlenebilenödeme süreleri içinde taksitle ev sahibi olmak mümkün olduğundan evlerinin parasını ödeyebiliyorlar. Genelde de grup sayısının yarısına ulaşıldığında dageriye kalanlar dahil herkes ev sahibi olduğundan insanlara faizsiz taksitle ev almak bütçeleri uygunsa cazip geliyor.

Aslında hepsinin faizsiz taksitle ev almak için sundukları sistem ve çalışma şekilleri benzer, yardımlaşma ve imece usulü üzerine kurulu. Organizasyon ücreti adı altında bir para alıyorlar. Bankalardan alınan kredi ile kıyaslandığında sıfır ya da düşük peşinat, krediye uygun olmasa bile arsa yahut ev alabilme gibi avantajları olduğu gibi vazgeçilse bile alınamayan organizasyon ücreti, çekiliş sırasının gerilere düşmesi nedeniyle enflasyon nedeniyle kayıp gibi dezavantajları da var. Bunların dışında farklı bankalar tarafından yapılan kampanyalar da mevcut ancak bunlar da örneğin 10 yıl faizsiz ödeme gibi belirli miktar peşinat sistemiyle çalışabiliyorlar.