Ana Sayfa Kira Öder Gibi Faizsiz kredi kullanmadan istanbul’dan ev alma yöntemleri

Faizsiz kredi kullanmadan istanbul’dan ev alma yöntemleri

Günümüzde yaşayan insanların büyük çoğunluğunun amacı kiradan kurtulmak, kendi evinin sahibi olarak mutlu ve huzurlu bir yuva kurmaktır. Ev sahibi olmak temel ihtiyaçlar arasında birinci sırada yerini almaktadır. Evin nerden ve nasıl alınacağı ise ayrıca araştırılması ve incelenmesi gereken önemli bir mevzudur.  Konut kredileri bir dönem yoğun olarak kullanıldı. Fakat konut fiyatları ile birlikte artan faiz oranları kredilere karşı olan ilgiyi azalttı.

Kredi ile alınan evin geri ödemesinin yüksek olmasından dolayı kredisiz ev daha makul görünmektedir. Ayrıca bankalar evin fiyatının hepsini kredi olarak vermemektedir. Yüzde 30’u kadarını peşinat olarak talep etmektedir. Birikimi olmayanlar kredi yerine peşinatsız ev alma yöntemlerini değerlendirmelidir.

Borç Almadan Krediye Girmeden Ev Sahibi Olmak

Eski yıllarda olduğu gibi kimse kimseye borç para vermemektedir. Geçmişte eş, dost, akrabadan alınan borçla evler peşin olarak alınırdı. Günümüzde ev almak için eskilerin borç sistemi işlemese de altın günü mantığı işlemektedir. Kiracıya ev en büyük ihtiyaç olduğundan ve ödeme kolaylığı aranan en büyük özellikken altın günü imdada yetişmektedir.

Aslında yabancısı olmadığımız bir sistemle Kira öder gibi ev sahibi olmak için yardımlaşma ve dayanışma esasıyla kurulmuş olan kurumlardan yardım alınmalıdır. İmece ve kura yönteminin geliştirilmiş hali olan kurumlar çok fazla talep gördüğünden her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Peşinatı olmayanlar için ideal sisteme sahip olan kurumlar katılımcılarından organizasyon ücretinin dışında ücret almazlar.

Aile Bütçesini Zorlamadan Ev Sahibi Olmak

Hayatını İslami usullere göre yaşayan kişilerin aradıkları en büyük özellik faizsiz ev sistemidir. Taksitle ev al düşüncesinde ilk akla gelen kredi olmasına rağmen kredide faiz olması bazı kişileri rahatsız etmektedir. Faizsiz, kredisiz, peşinatsız fakat taksitli kurum olarak Katılımevim çok güzel fırsatlar sunmaktadır. Katılımevim’de kişi istediği yerden istediği fiyatla ev alabilir. Yapması gereken evini kaç vadede ödeyeceğine karar vererek Katılımevim gruplarından birine dahil olmaktır.

120 ayda ödemeyi düşünen kişi 120 kişilik gruba dahil olur. Ödemelerine başlar. Her ay noter huzurunda çekilen kura ile bir kişi evinin sahibi olur. Kura ilk ay çıkabileceği gibi son ay da çıkabilir. İlk aylarda çıkan kişilerin evlerinde ipotek vardır. Vadeleri bitinceye ve gruptaki diğer kişiler evini alıncaya kadar evdeki tedbir kalkmaz.