Ana Sayfa Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İçin 5 Altın Öğüt

Ev Sahibi Olmak İçin 5 Altın Öğüt

Günümüz şartlarında hayalinizdeki eve sahip olmak oldukça zor. Bu yüzden pek çok kişi ihtiyaçları doğrultusunda ev sahibi olmak konusunda haklı. İnternet üzerinden pek çok araştırmalar yapılıyor ve genel olarak en çok aranan faizsiz, peşinatsız ve senetle ev alma yöntemleri oluyor. Fakat hem peşinatsız hem faizsiz hem de senetle ev alma yöntemi henüz yok. Eğer kenarda köşede birikmişiniz varsa peşinat ödeyerek kira öder gibi taksitle ev sahibi olabilirsiniz. Peşinatınız yoksa faizden kaçınmanız mümkün değil. Ayrıca yine senetle ev sahibi olmak istiyorsanız da mutlaka faiz ödemek zorundasınız. Tabi bunun yanı sıra yan kuruluşlar aracılığı ile yatırımcıların açmış olduğu kurumlardan faydalanabilirsiniz.

Kurumlar Sayesinde Ev Almak

Katılımevim gibi pek çok kuruluş sayesinde sizde bir ev sahibi olabilirsiniz. Sistem basit. Hanımların kendi aralarında yapmış olduğu altın gününe benzeyen bu sistemde taksit seçeneklerinize göre bir gruba alınırsınız. Her ay bu grup içerisinden biri noter huzurunda yapılan çekiliş ile ev sahibi olur. Ev sahibi olan kişinin taksitleri biraz daha artar fakat herhangi bir ek masraf ödemez. İstediğiniz zaman grup içerisinden ayrılıp vermiş olduğunuz parayı geri alabilirsiniz. Başvuru şartları ise oldukça basittir. Şayet faizsiz, senetle ve peşinatsız ev alma yöntemlerini araştırıyorsanız bu kurumları dikkate almanızı öneriyoruz.

Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak bütçenize göre bir ev seçmeye özen göstermelisiniz. Yalnızca ihtiyaçlarınıza cevap verecek ailenizle birlikte sığabileceğiniz bir ev almanız sizin için önemlidir. Metrekareleri hesaplamayın. Evinizin küçük olması önemli değil. İlk hedefiniz kendinize başınızı sokacağınız, kiradan kurtulacak bir ev bulmak olmalı. Taksit seçeneklerini de mutlaka bütçenize göre ayarlamanız gerekmektedir. Şayet taksitleri ödeyemezseniz eviniz ipotek edileceği için yine kira ile mücadele etmek zorunda kalırsınız. Faizler sizin için sıkıntı olmasın. Senetle ev almanın risklerine girmektense faizle ev alın, kira yerine kendi evinizin taksitlerini ödeyin.

Ülkemizde ev sahibi olan kişilerin sayısı %50’nin altında. Bunun en büyük sebebi ise bütçeye uygun evler satın almak yerine metre karesi fazla diye kirada oturmayı tercih eden insanlar. Maalesef ülkemizde tasarruf sistemi istenilen seviyede değil. Her ne kadar ülke ekonomisi düşüş gösterse de herkesin elinde son model cep telefonları ve arabalar mevcut. Bunu değiştirmek ise tüketicinin kendi elinde.