Ana Sayfa Ev Kredisi Bağcılar Kiralık Ev Fiyatları

Bağcılar Kiralık Ev Fiyatları

Herkesin hayalinde kendi evini almak ve kiradan kurtulmak vardır. Kendi evinin sahibi olan ve yatırım yapmak için ev almak isteyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Gayrimenkul sahibi olmak her zaman daha güvenilir gelmektedir. Çünkü bu sayede kişiler yatırım yaptıkları konuttan belirli bir kira getirisi almakta bu da kişileri satılık ev aramaya yönlendirmektedir.

Büyük şehirlerde bu durum oldukça fazladır. İstanbul’un gelişen ilçesi Bağcılarda da konuta olan talebin artması, konut fiyatları artışına da neden olmaktadır. Bu nedenle ev sahibi olmak bir nebze olsun zorlaşmaktadır. Bunun yanında banka kredisi ile ev satın almak isteyen kişiler, hem artan ev fiyatlarından olumsuz etkilenmekte hem de kredi faizleriyle birlikte ödeyecekleri taksitlerle evin bedelinin çok üstünde bir maliyetle evi alabilmektedir.

Kiralık Ev mi? Satılık Ev mi?

Herkesi gelir düzeyi farklıdır. Bu nedenle sahip olunan ya da kiralanan evler kişilerin sahip oldukları maddi imkanlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kimi insanın mali gücü ev satın almaya yetmeyebilir.  Kiralık ev fiyatları her geçen gün devamlı artmaktadır. Bu da zorunlu olarak kirada oturanların maddi olarak sıkıntıya düşmesine neden olmaktadır.

Bu nedenle konut sahibi olmak için farklı alternatifler denenmektedir. Banka yoluyla kredi alarak ev sahibi olmak isteyen kişiler, bu seçeneğin avantaj ve dezavantajlarını araştırmalıdır. Banka hiç bir zaman faizsiz ev kredisi sunmaz. Faizin her ne kadar uygun oranda sunulduğu söylense de müşteriden alınan ekstra maliyetler ile evin bedeli çok daha yüksek miktara gelebilmektedir. Bu da kiralık mı avantajlı yoksa satılık mı sorusunu gündeme getirmektedir.

En Mantıklı Ev Sahibi Olma Yolu Nedir?

Kişilerin konut kredisi çekerek ev almaları, maddi ve manevi anlamda çok avantajlı değildir. Çünkü, bir yandan uzun bir süre taksitlere ek olarak faizleri ödemek zorunda kalınmakta, diğer yandan da kredi ödemesi bitene kadar ev bankaca ipotek altına alınmaktadır. Olası bir ödeyememe durumunda ise konut banka tarafından alınarak, ihaleyle satışa sunulmaktadır.

Bu durumda, kredi ile konut alma hayali kuran kişiler, manevi olarak da kendilerini huzursuz hissetmekte, borç bitene kadar evin gerçek sahibi olarak kabul edilmemektedir. Oysaki Katılımevim, sunduğu sayısız avantajlar ile her ay onlarca katılımcısını ev sahibi yapmaktadır. Ev kredisi almadan en kolay ve güvenilir şekilde istenilen konuta sahip olmak için aileye katılmak yeterlidir.