Ana Sayfa Ev Kredisi Avcılar Kiralık Ev Fiyatları

Avcılar Kiralık Ev Fiyatları

Her geçen gün artan hayat pahalılığına kira ödeme zorunluluğu eklenince, insanlar için yaşam iyice zorlaşmaktadır. Mega kent İstanbul’un yoğun ilçesi Avcılar, kira sorununun en fazla yaşandığı yerlerdendir. Bu nedenle pek çok insan kiradan kurtulup ev sahibi olmak için farklı alternatifler denemektedir. Son yıllarda en çok tercih edilen yöntem ise banka kredileridir. Ancak, banka bir finans kuruluşudur ve her verilen kredi için belirli oranda faiz talep etmektedir.

Banka faiz oranlarını belirleyen unsurlar, sadece bankanın o günkü uyguladığı faiz oranları değildir. Müşterinin kredi notu da istediği kredilerin faiz oranlarını belirleyen unsurlardandır. Banka, uyguladığı kampanyalarla faizleri belirlese de bu oranlar her müşteri için aynı oranda uygulanmamaktadır. Özellikle ev kredisi almak isteyen müşterinin bilmesi gereken diğer bir husus, konutun yaşı ve rayiç bedelidir.

Banka Kredilerinin Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Günümüzde pek çok banka satılık ev almak isteyenler için uygun kredi vaadinde bulunmaktadır. Ancak, banka kredisinden faydalanabilmek için bazı şartları taşımak gerekmektedir. Öncelikle güncel kampanya kapsamında belirlenen faiz oranlarının her müşteriye aynı oranda uygulanmayacağı bilinmelidir. Evin yaşı ve ilk el olması faizi belirleyen önemli bir unsurdur.

Konut kredisi almak isteyen kişilerin belirli bir gelire sahip olması ve gelirinde herhangi bir haciz kesintisi olmaması önemlidir. Ayrıca alınacak evin en az % 20’sinin peşinat olarak müşteri tarafından karşılanması gerekmektedir. Bunun yanında konut, kredi bitimine kadar ipotek altına alınmakta ve ipotek ücreti de müşteriden talep edilmektedir. Kişi için ayrıca yaş durumuna göre hayat sigortası yapılmakta, bu da evin maliyetinin epey yükselmesine neden olmaktadır. Haliyle kişilerin uygun taksitle ev alma hayali,  alınan ekstra maliyetler ile hüsrana uğramaktadır.

Katılımevim Farkıyla Ev Sahibi Olma

Kişilerin kredisiz ev almaları mümkün mü? Hayalindeki eve sahip olmak isteyen, ancak banka kredisi çekmek istemeyen kişilerin araştırdığı konuların başında bu soru gelmektedir. Kiralık ev fiyatları gün geçtikçe artmakta bu da kişilerin maddi anlamda zorluk yaşamalarına neden olmaktadır.  Bir de buna her sene artan kira artışı da eklenince, kira için ödenen ücret kişiler için adeta külfet haline gelmektedir.

Bunu yaşamak istemeyen kişiler için en mükemmel seçenek Katılımevim ailesine katılmaktır. Her ne kadar konut fiyatları sabit kalmasa da, müşterinin ödediği taksitlerin sabit kalması tamamen müşteri inisiyatifine sunulmuştur. Ev için peşinat ödeme zorunluluğu olmaması ve faizsiz olması ise ev almak isteyenler için en doğru seçeneğin bu mükemmel aileye katılmak olduğunun kanıtıdır.