Ana Sayfa Ev Kredisi Ankara’da Ev Sahibi Olmak

Ankara’da Ev Sahibi Olmak

Ev sahibi olmak özellikle de Ankara gibi büyük bir şehirde hayal gibi görünebilir. Bir yandan hayal gibi görünen ev almak bir yandan ise yüksek kiralar her zaman çok düşündürücü olmuştur.  Ancak Ankara’da ev sahibi olmak düşünüldüğü gibi hayal değildir. Ev alabilmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Toplu paranız var ise ev almanız zaten çok kolay olacaktır. Ancak elinizde hazır para yok ise de endişelenmeyin. Bankaya krediye başvurabilirsiniz. Konut kredisi kullanabilir ve bu kredinizi her ay düzenli ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Ya da temelinde imece usulü çalışan kuruluşlar aracılığı ile taksitle ev alma imkânından faydalanabilirsiniz.

Konut Kredisi İle Ev Sahibi Olma

Ev almak istiyorsanız ve elinizde hazır paranız yoksa ya da paranız var ama elinizdeki miktar alacağınız ev için yeterli değil ise bankaya başvurabilirsiniz. Ancak bankaya başvuru yapmadan önce kendi muhasebenizi yapmanız gerekir. Çünkü konut kredisi uzun soluklu bir yoldur. En azında 5 senelik gelir giderinizi hesaplamanız gerekir. Hesabınızı yaparak her ay ödeyebileceğiniz tutarı belirlemelisiniz. Eğer bunu yapamıyorsanız aylık gelirinizin ortalama %30 nu ayıracak şekilde hesap yapmalısınız. Hesabınızı yaptıktan sonra bankaya kredi başvurusunda bulunursanız işiniz daha kolay olacaktır. Çekeceğiniz kredi tutarına göre banka faiz ekleyecektir ve ödeyeceğiniz vade sayısı da faizi belirleyecektir. Her şey tamamlandıktan sonra kredinizi kullanabilir ve kira öder gibi evinizin sahibi olabilirsiniz.

Taksitle Ev Al Kampanyaları

Elinizde hazır para yok ise, paranız var ancak miktarı yeterli değil ise, bankaya kredi için başvurmuş ancak olumsuz cevap almış iseniz imece usulü çalışan kuruluşlara başvurarak taksitle ev al kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Bu tür kuruluşlar faizsiz ve kredisiz ev sahibi yapmanın yollarını açmaktadır. Kendi bütçeniz doğrultusunda ödeyebileceğiniz aylık tutarı belirleyerek ve alacağınız evin tutarını belirleyerek başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra firma sizi size en uygun olan grubun içine dâhil edecektir. Ardından çekiliş yapılacaktır. Bu çekilişin sonunda ne zaman ev sahibi olacağınızın tarihi belli olacaktır. Siz evinizin ödemesi bitene kadar evinizi almış dahi olsanız aylık ödeme planınızda belirtilen tutarları ödeyerek borcunuzu bitirebilirsiniz. Bu yöntem diğer yöntemlere oranla daha uygun maliyetlidir. Çünkü faiz ve peşinat gerekmez.

katilimevim-sabit-reklam