Ana Sayfa Ev Kredisi Ankara Kiralık Ev Fiyatları

Ankara Kiralık Ev Fiyatları

Kiralık evler, ev sahibi olamayanlar için bir alternatiftir. Ankara’da kiralık evler başkent olmasına ve yoğun nüfusa rağmen uygundur. Ev sahipleri kiralık evlerini emlakçılara verebilir. Ayrıca sahibinden sitesine de vermesi muhtemeldir. Ankara kiralık evler fiyatı semtlere göre değişiklik gösterir. Ana ilçelerde bulunan evler kalabalık ve merkezi olması itibariyle pahalıdır. Eski yapılı binalar kira açısından uygundur.

Mamak ve civarı, Altındağ ve çevresinde ev kiraları uygundur. Çankaya, Etimesgut gibi merkezi yerleşkelerde kiralık ev fiyatları yüksektir. Ankara’da kiralık evlerin fiyatları eşyalı olması durumunda yükselebilir. Eşyasız evler 500 Türk lirasından başlarken eşyalı evler 1000 Türk Lirasında başlayabilir. Gecekondu yerleşkeler daha uygun fiyatlıdır. Sitelerde aidatlar artış gösterir. Ayrıca nüfus yoğunluğu da Ankara’da kiralık ev fiyatlarını etkiler.

Ankara Faizsiz Ev Fırsatları

Kiralamak yerine uygun fiyata evler satın alınabilir. Bunun için düşük faizle konut kredisi çekmek mümkündür. Ayrıca emin evim, katılım evim yöntemleriyle faizsiz ev almak da mümkündür. Ev sahibi olmak için detaylı araştırma yapılmalıdır. Uygun komisyon miktarı banka faizine göre daha idealdir. Peşinat olarak sunulacak arsa, ev ile kolay ödeme planı oluşturulacaktır.

Faizsiz ev almak kişinin şartlarına uygun firma seçilmelidir. Bazı firmalar dosya masraflarını iade etmektedir. Ödeme planı ile alıcıya kolaylık sağlamaktadır. Kira öder gibi ev satın alınabilir. Teslimat süresi kısadır. Firmaların birçok çözüm sistemleri bulunur. Kişi bütçesine uygun olanı belirleyerek faizsiz ev alabilir.

Ev Alırken Dikkat Edilecekler

Ev alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Ev alınacak arazi yapısına bakılmalıdır. İçme ve atıksuyu iletim hatlarına dikkat edilmelidir. Binanın dış cephesi, deprem dayanıklılığı, ses geçirimsizliği gibi detaylar araştırılmalıdır. Binanın ortak kullanım alanlarına bakılmalıdır. Belediye izinleri ve tapu kayıtları incelenmelidir. Satışa engel teşkil edecek durumlar, iskan durumu araştırılmalıdır.

Sıfır ev alırken belirlenen sürede iş bitirme ve teknik şartnameye uygun yapı teşkil etmesi önemlidir. Ayrıca mahallenin konumu, nüfus yoğunluğu da önemlidir. Kira miktarına yakın aidatlı konutlar tercih edilmemelidir. Evin İpotekli veya hacizli olması durumu göz önünde bulunmalı ve araştırılmalıdır. Sözleşme noter huzurunda resmiyete kavuşmalıdır. Nakit ödeme yerine vadeli veya taksitli ödeme planı oluşturulması gerekir. Ev alırken dikkat edilmesi gerekenler göz önüne alınarak tercih yapılmalıdır.